Facebook

O projekcie

Znany na całym świecie język niemiecki jest pierwszym lub drugim językiem prawie 125 milionów ludzi. Tylko w samej Europie język ten jest językiem ojczystym około 100 mln osób. W siedmiu krajach europejskich – Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Luksemburgu, Włoszech i Lichtensteinie – język niemiecki jest jedynym językiem lub co najmniej oficjalnym językiem któregoś z regionu.

W Unii Europejskiej język niemiecki jako język ojczysty zajmuje pierwsze miejsce: kto zna język niemiecki może porozumieć się z co czwartym obywatelem UE w swoim języku ojczystym.

Język niemiecki to również nasz język ojczysty, język osób mieszkających w Polsce i należących do mniejszości niemieckiej.

Jesteś nauczycielem, rodzicem, dziadkiem a może uczniem ?

Język niemiecki oraz jego nauczanie były i są dla Ciebie od zawsze bardzo ważne ?

Trafili Państwo pod dobry adres !

Niniejsza platforma edukacyjna mniejszości niemieckiej, to miejsce, które skupia wszystkie działania edukacyjne mniejszości niemieckiej w Polsce.

Tutaj znajdą Państwo szeroką ofertę zajęć, warsztatów, konkursów oraz szkoleń dla wszystkich grup wiekowych a także wszelkie aktualne ustawy oraz dyrektywy polskiego i europejskiego prawodawstwa dotyczące organizacji szkolnictwa mniejszościowego, a także szkół dwujęzycznych i mniejszościowych w Polsce. Aby zwrócić uwagę na wartościowe przedsięwzięcia językowe, platforma rozszerzona jest o aktualności, gdzie publikowane są najnowsze wiadomości dotyczące edukacji mniejszości, nowe ustawy, publikacje, materiały dydaktyczne, nowe inicjatywy językowe nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, w szczególności wszędzie tam, gdzie mieszkają mniejszości niemieckie. W ten sposób chcemy nie tylko aktywnie informować o bieżących problemach i tematach związanych z edukacją mniejszości niemieckiej ale także inspirować.

Platforma edukacyjna mniejszości niemieckiej to miejsce, które skupia wszystkie tworzone od lat działania edukacyjne i językowe mniejszości niemieckiej, dzięki czemu cała oferta edukacyjna jest dostępna w jednym miejscu.

Rodzinka